კომისიები და კომიტეტები

ეროვნულ პრობლემათა შემსწავლელი მუდმივმოქმედი კომისია

ილია II – სრულიად საქართველოს კათოლიკოს-პატრიარქი, მცხეთა-თბილისის მთავარეპისკოპოსი, ბიჭვინთისა და ცხუმ-აფხაზეთის მიტროპოლიტი (საპატიო თავმჯდომარე)
1. გიორგი კვესიტაძე (თავმჯდომარე) – აკადემიკოსი, საქართველოს მეცნიერებათა ეროვნული აკადემიის პრეზიდენტი
2. ელიზბარ ჯაველიძე (პასუხისმგებელი მდივანი) – აკადემიკოსი
3. ალექსანდრე აბდალაძე – ისტ. მეცნ. დოქტ.
4. ზაზა ალექსიძე – აკადემიკოსი
5. გიორგი ალიბეგაშვილი – თბილისის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს თავმჯდომარე, მეცნ. დოქტორი
6. რეზო ამაშუკელი – პოეტი
7. ავთანდილ არაბული – აკადემიკოსი
8. ბონდო არველაძე – ფილოლ. მეცნ. დოქტ.
9. თამაზ გამყრელიძე – აკადემიკოსი
10. გიორგი გიგაური – ჟურნალისტი
11. პაატა გიორგაძე – პროფესორი
12. ომარ გოგიაშვილი – ისტ. მეცნ. დოქტ.
13. რისმაგ გორდეზიანი – აკადემიკოსი
14. ზაურ გუმაშვილი – პროფესორი
15. ლაშა თაბუკაშვილი – მწერალი
16. ანზორ თოთაძე – პროფესორი
17. გოგი თოფაძე
18. კანტა იბრაგიმოვი – ჩეჩნეთის ავტ. რესპ. მწერალთა კავშირის თავმჯდომარე
19. გუჩა კვარაცხელია – აკადემიკოსი
20. ვაჟა ლორთქიფანიძე – აკადემიკოსი
21. მეუფე იაკობი (იაკობაშვილი) – ბოდბელი ეპისკოპოსი
22. მეუფე იოანე (გამრეკელი) – რუსთველი მიტროპოლიტი
23. მეუფე სპირიდონი (აბულაძე) – სხალთის მთავარეპისკოპოსი
24. როინ მეტრეველი – აკადემიკოსი
25. ლიანა მელიქიშვილი – აკადემიის წევრ-კორესპონდენტი
26. დავით მუსხელიშვილი – აკადემიკოსი
27. ლაშა ნადარეიშვილი – გაზეთ „ასავალ-დასავალის“ მთავარი რედაქტორი
28. ელდარ ნადირაძე – პროფესორი
29. ენვერ ნიჟარაძე – პოეტი
30. ლადო პაპავა – აკადემიკოსი
31. ვანო პაპუნიძე – აკადემიის წევრ-კორესპონდენტი
32. ზურაბ ტყემალაძე
33. თამაზ ტყემალაძე
34. გელა ღლიღვაშვილი – სოფლ. მეურ. მეცნ. დოქტ.
35. რამაზ შენგელია – აკადემიკოსი
36. იგორ ჩხეიძე – დოქტორი
37. თამაზ წივწივაძე – მწერალი
38. ხასო ხანგოშვილი – მწერალი
39. ლევან ხარატიშვილი
40. ჯონი ხეცურიანი – აკადემიკოსი
41. რამაზ ხუროძე – აკადემიის წევრ-კორესპონდენტი

ქრისტიანული თეოლოგიისა და რელიგიის ისტორიის შემსწავლელი კომისია
  1. სრულიად საქართველოს კათო­ლიკოს-პატრიარქი ილია II (თავმჯდომარე)
  2. გიორგი ანდრიაძე (თავმჯდომარის მოადგილე) – თეოლოგიის დოქტორი
  3. ასმათ ჯიქია (სწავლული მდივანი) – ფილოლ. დოქტ.
  4. მეუფე ანანია (ჯაფარიძე) – მანგლელი მიტროპოლიტი
  5. მეუფე იოანე (გამრეკელი) – რუსთველი მიტროპოლიტი
  6. მეუფე შიო (მუჯირი) – პატრიარქის მოსაყდრე, მიტროპოლიტი სენაკისა და ჩხოროწყუსი
  7. გიორგი ზვიადაძე – პროტოპრესვიტერი
  8. დეკანოზი ბიძინა გუნია – თეოლ. და ფილოლ. დოქტ.
  9. დეკანოზი გიორგი გუგუშვილი –  თეოლ. და ისტ. დოქტ.
  10. ზაზა აბაშიძე – პროფესორი
  11. ირინე აბულაძე-ასათიანი – ფილოლ. დოქტ.
  12. ზაზა ალექსიძე – აკადემიკოსი
  13. გონელი არახამია – პროფესორი
  14. ზურაბ ბატიაშვილი – ისტ. მეცნ. დოქტ.
  15. ელდარ ბუბულაშვილი – პროფესორი
  16. თამაზ გამყრელიძე – აკადემიკოსი
  17. რისმაგ გორდეზიანი – აკადემიკოსი
  18. სერგო ვარდოსანიძე – პროფესორი
  19. გუჩა კვარაცხელია – აკადემიკოსი
  20. გიორგი კვესიტაძე – აკადემიკოსი
  21. ადა მარშანია – აფხაზეთის ავტონომიური რესპუბლიკის უმაღლესი საბჭოს წევრი
  22. ლიანა მელიქიშვილი – აკადემიის წევრ-კორესპონდენტი
  23. თამარ მესხი – ფილოლ. მეცნ. დოქტ.
  24. როინ მეტრეველი – აკადემიკოსი
  25. დავით მუსხელიშვილი – აკადემიკოსი
  26. ზაზა სხირტლაძე – პროფესორი
  27. გივი ღამბაშიძე – პროფესორი
  28. ნოდარ შენგელია – პროფესორი
  29. ედიშერ ჭელიძე – პროფესორი
მიწის ფონდის მართვის მეცნიერული უზრუნველყოფის მუდმივმოქმედი კომისია
  1. ავთანდილ კორახაშვილი (თავმჯდომარე) – აკადემიკოსი
  2. ნოდარ ჭითანავა (მოადგილე) – საქართველოს სოფლის მეურნეობის მეცნიერე­ბათა აკადემიის აკადემიკოსი
  3. გელა ღლიღვაშვილი (სწავლული მდივანი) – სოფლ. მეურ. მეცნ. დოქტ.
  4. რამაზ აბესაძე – მეცნ. დოქტ.
  5. გიზო გოგიჩაიშვილი – სოფლ. მეურ. მეცნ. დოქტ.
  6. ნანა ვაჩიბერიძე
  7. ირაკლი ლიჩელი
  8. ანზორ მესხიშვილი – დოქტ.
  9. თეიმურაზ მურღულია
  10. ოთარ ნათიშვილი – აკადემიკოსი
  11. ლადო პაპავა – აკადემიკოსი
  12. ნატალი სიდამონიძე – საქართველოს მეცნიერებათა ეროვნული აკადემიის პრეზიდენტის მრჩეველი
  13. ავთანდილ სილაგაძე – აკადემიკოსი
  14. ნაუმი ტურაბელიძე – პროფესორი
  15. ზურაბ ტყემალაძე
  16. ლევან უჯმაჯურიძე
  17. თამარ ქვრივიშვილი – დოქტ.
  18. ვასილ ღლიღვაშვილი – პროფესორი
  19. ნინო ჩიქოვანი
  20. ეთერ ხარაიშვილი – პროფესორი
  21. თამარ ხმალაძე
  22. ნიკოლოზ ჯავახიძე
საქართველოს ისტორიის წყაროების კომისია
  1. როინ მეტრეველი (თავმჯდომარე) – აკადემიკოსი
  2. რუსუდან ლაბაძე (სწავლული მდივანი) – ისტ. დოქტ.
  3. გიული ალასანია – ისტ. მეცნ. დოქტ.
  4. ზაზა ალექსიძე – აკადემიკოსი
  5. გრიგოლ ბერაძე – ისტ. დოქტ.
  6. ელდარ ბუბულაშვილი – ისტ. მეცნ. დოქტ.
  7. შალვა გლოველი – ისტ. დოქტ.
  8. ვახტანგ გურული – ისტ. მეცნ. დოქტ.
  9. სერგო ვარდოსანიძე – ისტ. მეცნ. დოქტ.
  10. ნათელა ვაჩნაძე – ისტ. მეცნ. დოქტ.
  11. გუჩა კვარაცხელია – აკადემიკოსი
  12. ვაჟა კიკნაძე – ისტ. მეცნ. დოქტ.
  13. არჩილ კოხრეიძე – ისტ. დოქტ.
  14. ბუბა კუდავა – ისტ. დოქტ.
  15. დავით მუსხელიშვილი – აკადემიკოსი
  16. ქეთევან ნადირაძე – ისტ. დოქტ.
  17. გიორგი ოთხმეზური – ისტ. მეცნ. დოქტ.
  18. ოთარ ჟორდანია – ისტ. მეცნ. დოქტ.
  19. გოჩა საითიძე – ისტ. დოქტ.
  20. ჯაბა სამუშია – ისტ. დოქტ.
  21. მიხეილ ქავთარია – ისტ. მეცნ. დოქტ.
  22. თეა ქართველიშვილი – ისტ. დოქტ.
  23. ქეთევან ქუთათელაძე – ისტ. დოქტ.
  24. მზექალა შანიძე – აკადემიკოსი
  25. კახა შენგელია – ისტ. დოქტ.
  26. დალი ჩიტუნაშვილი – ისტ. დოქტ.
  27. ელენე ცაგარეიშვილი – ფილოლ. მეცნ. დოქტ.
  28. გივი წულაია – ისტ. მეცნ. დოქტ.
  29. თემო ჯოჯუა – ისტ. დოქტ.
საქართველოში მედიცინის აქტუალურ პრობლემათა შემსწავლელი კომისია
  1. ლაურ მანაგაძე (თავმჯდომარე) – აკადემიკოსი
  2. არჩილ ჩხოტუა (მოადგილე) – პროფესორი
  3. ამირან გამყრელიძე (მოადგილე) – პროფესორი
  4. აკაკი ზოიძე
  5. ნინო კაკუბავა
  6. ფელიქს კალანდარიშვილი – ბიოლ. მეცნ. დოქტ.
  7. მაია ლაგვილავა
  8. ნოდარ ლომიძე – პროფესორი
  9. ნოდარ ლომიძე – პროფესორი
  10. ნოდარ მითაგვარია – აკადემიკოსი
  11. დავით მიქელაძე – აკადემიკოსი
  12. თემურ ნანეიშვილი – აკადემიკოსი
  13. ქეთევან ნემსაძე – აკადემიის წევრ-კორესპონდენტი
  14. რომან შაქარიშვილი – აკადემიკოსი
  15. თენგიზ ცერცვაძე – პროფესორი
  16. გია წივწივაძე – პროფესორი
  17. ბეჟან წინამძღვრიშვილი – პროფესორი
  18. შოთა ჯააფარიძე – აკადემიკოსი
ქიმიური, ბიოლოგიური, რადიაციული და ბირთვული უსაფრთხოების პრობლემათა შემსწავლელი კომისია
  1. გიორგი თავაძე (თავმჯდომარე) – აკადემიკოსი
  2. ამირან გამყრელიძე (მოადგილე) – პროფესორი
  3. გივი აბდუშელიშვილი – პროფესორი
  4. გურამ გაბრიჩიძე – აკადემიის წევრ-კორესპონდენტი
  5. არჩილ გაჩეჩილაძე – ფიზ.-მათ. დოქტ.
  6. ნოდარ მითაგვარია – აკადემიკოსი
  7. გიორგი მელიქაძე
  8. დავით მიქელაძე – აკადემიკოსი
  9. გიორგი ნაბახტიანი  – პროფესორი
  10. დავით ნადარეიშვილი
  11. ზაზა როსტომაშვილი
  12. თინათინ სადუნიშვილი – აკადემიკოსი
  13. შოთა სამსონია – აკადემიკოსი
  14. გრიგოლ ტატიშვილი – ფიზ.-მათ. დოქტ.
  15. რევაზ შანიძე – პროფესორი
  16. ვლადიმერ ციციშვილი – აკადემიკოსი
  17. მარატ ციცქიშვილი – ბიოლ. მეცნ. დოქტ.
  18. ლია ჭელიძე
  19. ავთანდილ ხვადაგიანი – ტექნ. მეცნ. დოქტ.
  20. გიორგი ჯაფარიძე – აკადემიკოსი
ეკოლოგიური უსაფრთხოების კომისია
  1. თენგიზ ურუშაძე (თავმჯდომარე) – აკადემიკოსი
  2. ვლადიმერ ციციშვილი (მოადგილე) – აკადემიკოსი
  3. შუქრი ჯაფარიძე (სწავლული მდივანი) – ქიმ. მეცნ. დოქტ.
  4. აბბა ალავერდელი  – ალავერდელი მიტროპოლიტი
  5. გურამ ალექსიძე – აკადემიკოსი
  6. ივერი ახალბედაშვილი – ეკონ. დოქტ.
  7. ელინა ბაქრაძე – ბიოლ. დოქტ.
  8. რიმა ბერიაშვილი – მედ. მეცნ. დოქტ.
  9. მედეა ბურჯანაძე – სოფლ. მეურ. დოქტ.
  10. ერეკლე გამყრელიძე – აკადემიკოსი
  11. გია გაჩეჩილაძე
  12. რევაზ გაჩეჩილაძე – აკადემიკოსი
  13. ნიკა გაფრინდაშვილი
  14. რევაზ გეთიაშვილი
  15. ვახტანგ გვახარია
  16. მიხეილ გოგებაშვილი – ბიოლ. დოქტ.
  17. გიზო გოგიჩაიშვილი
  18. თეკლა გურგენიძე
  19. ალექსანდრე დიდებულიძე – აკადემიის წევრ-კორესპონდენტი
  20. ქეთევან ებრალიძე – ქიმიის დოქტ.
  21. მარიამ ელიზბარაშვილი – გეოგ. მეცნ. დოქტ.
  22. თემურ ვეკუა – ტექნ. დოქტ.
  23. ლევან ზაზაძე
  24. ბიძინა თავაძე – ბიოლ. დოქტ.
  25. ნაზი ივანიშვილი – ბიოლ. დოქტ.
  26. გივი იმედაშვილი – მედ. დოქტ.
  27. შალვა ისაკაძე – ბიოლ. დოქტ.
  28. მიხეილ კაკაბაძე – აკადემიის წევრ-კორესპონდენტი
  29. გიორგი კვესიტაძე – აკადემიკოსი
  30. კახა კუჭუა
  31. როზა ლორთქიფანიძე – პროფესორი
  32. ანზორ მესხიშვილი
  33. გია მურადოვი
  34. ოთარ ნათიშვილი – აკადემიკოსი
  35. შოთა სამსონია – აკადემიკოსი
  36. არჩილ სუპატაშვილი – ბიოლ. დოქტ.
  37. ნიკოლოზ სულხანიშვილი – პროფესორი
  38. ყარამან ფაღავა – პროფესორი
  39. გია ქაჯაია – ბიოლ. მეცნ. დოქტ.
  40. გელა ღლიღვაშვილი – სოფლ. მეურ. მეცნ. დოქტ.
  41. გაროლდ შმალცელი
  42. ზაურ ჩანქსელიანი – სოფლ. მეურ. მეცნ. აკადემიის აკადემიკოსი
  43. ნინო ჩიქოვანი
  44. ვალერიან ცანავა – სოფლ. მეურ. მეცნ. აკადემიის აკადემიკოსი
  45. თამარ ხოშტარია – არქიტექ. დოქტ.
  46. თამაზ ჭელიძე – აკადემიკოსი
  47. თეკლა ჭინჭარაული
  48. რევაზ ჯაბნიძე – პროფესორი
  49. გიორგი ჯაფარიძე – აკადემიკოსი
ბუნებრივი რესურსების დაცვისა და რაციონალური გამოყენების უწყებათაშორისო კომისია
  1. გიორგი კვესიტაძე (თავმჯდომარე) – აკადემიკოსი
  2. გურამ ალექსიძე (მოადგილე) – აკადემიკოსი
  3. მარატ ციცქიშვილი – პასუხ. მდივანი
  4. ავთანდილ ამირანაშვილი
  5. ზურაბ გასიტაშვილი
  6. ალექსანდრე დიდებულიძე – აკადემიის წევრ-კორესპონდენტი
  7. სიმონ ზაქარაია
  8. ბესარიონ კალანდაძე
  9. ქრისტო კახნიაშვილი
  10. გიორგი კეპაშვილი
  11. დიმა კოსტაროვი
  12. მზაღო ლობჟანიძე
  13. ზურაბ ლომსაძე
  14. გვანჯი მანია
  15. ლევან უჯმაჯურიძე
  16. თენგიზ ურუშაძე – აკადემიკოსი
  17. ნოდარ ფოფორაძე
  18. გია ქაჯაია – ბიოლ. მეცნ. დოქტ.
  19. მერაბ ჩალათაშვილი
  20. ზაურ ჩანქსელიანი – სოფლ. მეურ. მეცნ. აკადემიის აკადემიკოსი
  21. ნოდარ ჭითანავა – სოფლ. მეურნ. მეცნ. აკადემიის აკადემიკოსი
  22. ზურაბ ხიდაშელი
ბუნებრივი კატასტროფების სამეცნიერო პრობლემების შემსწავლელი კომისია
  1. ოთარ ნათიშვილი (თავმჯდომარე) – აკადემიკოსი
  2. ერეკლე გამყრელიძე (მოადგილე) – აკადემიკოსი
  3. გურამ გაბრიჩიძე (სწავლული მდივანი) – აკადემიის წევრ-კორესპონდენტი
  4. გივი აბდუშელიშვილი – პროფესორი
  5. გივი გავარდაშვილი – მეცნ. დოქტ.
  6. რამინ გობეჯიშვილი – პროფესორი
  7. პაატა რეკვავა – მეცნ. დოქტ.
  8. ემილ წერეთელი – პროფესორი
  9. თამაზ ჭელიძე – აკადემიკოსი
  10. ზურაბ ჯავახიშვილი – პროფესორი
  11. ლევან ჯაფარიძე – აკადემიკოსი
საქართველოს (კავკასიის) მოსახლეობის გენოფონდის შემსწავლელი კომისია
  1. გიორგი კვესიტაძე (თავმჯდომარე) – აკადემიკოსი
  2. ნოდარ მითაგვარია (მოადგილე) – აკადემიკოსი
  3. რამაზ შენგელია (სწავლული მდივანი) – აკადემიკოსი
  4. ელენე აბზიანიძე – პროფესორი
  5. ნუგზარ ალექსიძე – აკადემიის წევრ-კორესპონდენტი
  6. გიორგი ანდრიაძე – პროფესორი
  7. ავთანდილ არაბული – აკადემიკოსი
  8. ცირა ბარამიძე – პროფესორი
  9. რუსუდან ბერიაშვილი – პროფესორი
  10. თენგიზ ბერიძე – აკადემიკოსი
  11. ლია ბითაძე – აკადემიკოსი
  12. თამაზ გამყრელიძე – აკადემიკოსი
  13. მიხეილ ელაშვილი – მეცნ. დოქტ.
  14. თამაზ ზუბიაშვილი – პროფესორი
  15. დავით თარხნიშვილი – პროფესორი
  16. ანზორ თოთაძე – პროფესორი
  17. როლანდ თოფჩიშვილი – პროფესორი
  18. ნიკოლოზ თაშაბრამიშვილი – პროფესორი
  19. პაატა იმნაძე – პროფესორი
  20. მერაბ კეკელიძე – პროფესორი
  21. შორენა ლალიაშვილი – მეცნ. დოქტ.
  22. დავით ლორთქიფანიძე – აკადემიკოსი
  23. როინ მეტრეველი – აკადემიკოსი
  24. თემურ ნანეიშვილი – აკადემიკოსი
  25. რევაზ სოლომონია – პროფესორი
  26. კიაზო ფიცხელაური – აკადემიის წევრ-კორესპონდენტი
  27. ნინო ჩიქოვანი – პროფესორი
  28. დავით ჭითანავა – პროფესორი
  29. ეკა ხმალაძე – მეცნ. დოქტ.
საქართველოს მთიანეთის კომპლექსური შესწავლის კომისია
  1. ავთანდილ არაბული (თავმჯდომარე) – აკადემიკოსი
  2. ბერდო გოიშვილი (სწავლული მდივანი) – გეოლ.-მინერ. დოქტ.
  3. კობა არაბული
  4. გივი აბდუშელიშვილი – პროფესორი
  5. ერეკლე გამყრელიძე – აკადემიკოსი
  6. გიორგი გოგოჭური
  7. ოთარ დუდაური
  8. ლევან თორთლაძე – სოფლ. მეურნ. მეცნ. დოქტ.
  9. მირიან თოფჩიშვილი – აკადემიის წევრ-კორესპონდენტი
  10. მირონ ფიცხელანი – ენერგეტ. მეცნ. დოქტ.
  11. ლევან ფრუიძე – პროფესორი
  12. შამილ შეთეკაური – ბიოლ. მეცნ. დოქტ.
  13. მარატ ციცქიშვილი – ბიოლ. მეცნ. დოქტ.
  14. ემილ წერეთელი – გეოგ. მეცნ. დოქტ.
  15. ნოდარ ჭითანავა – სოფლ. მეურნ. მეცნ. აკადემიის აკადემიკოსი
  16. რევაზ ხაზარაძე – გეოგ. მეცნ. დოქტ.
  17. ჯუმბერ ხანთაძე – ქიმ. მეცნ. დოქტ.
  18. ლევან ჯაფარიძე – აკადემიკოსი
საქართველოს ისტორიკოსთა ეროვნული კომიტეტი
  1. როინ მეტრეველი (პრეზიდენტი) – აკადემიკოსი
  2. ბიჭიკო დიასამიძე (ვიცე-პრეზიდენტი) – ისტ. მეცნ. დოქტ.
  3. ოთარ ჟორდანია (ვიცე-პრეზიდენტი) – ისტ. მეცნ. დოქტ.
  4. ერეკლე ასტახიშვილი (მდივანი) – ისტ. მეცნ. დოქტ.
  5. ზაზა აბაშიძე – ისტ. დოქტ.
  6. ზაზა ალექსიძე – აკადემიკოსი
  7. გონელი არახამია – ისტ. მეცნ. დოქტ.
  8. მიხეილ ბახტაძე – ისტ. მეცნ. დოქტ.
  9. ბესიკ გაფრინდაშვილი – ისტ. დოქტ.
  10. ვახტანგ გურული – ისტ. მეცნ. დოქტ.
  11. ალექსანდრე დაუშვილი – ისტ. მეცნ. დოქტ.
  12. თედო დუნდუა – ისტ. მეცნ. დოქტ.
  13. სერგო ვარდოსანიძე – ისტ. მეცნ. დოქტ.
  14. ვალერი ვაშაკიძე – ისტ. დოქტ.
  15. მერაბ ვაჩნაძე – ისტ. მეცნ. დოქტ.
  16. ნათელა ვაჩნაძე – ისტ. მეცნ. დოქტ.
  17. ბუბა კუდავა – ისტ. დოქტ.
  18. ბონდო კუპატაძე – ისტ. დოქტ.
  19. დავით მუსხელიშვილი – აკადემიკოსი
  20. ზურაბ პაპასკირი – ისტ. მეცნ. დოქტ.
  21. გოჩა საითიძე – ისტ. დოქტ.
  22. ჯაბა სამუშია – ისტ. დოქტ.
  23. ლევან სვანაძე – ისტ. მეცნ. დოქტ.
  24. კახა შენგელია – ისტ. დოქტ.
  25. გიორგი ჭეიშვილი – ისტ. დოქტ.
  26. ზურაბ ხონელიძე – პოლიტ. მეცნ. დოქტ.
  27. ნიკო ჯავახიშვილი – ისტ. მეცნ. დოქტ.
  28. გოჩა ჯაფარიძე – ისტ. მეცნ. დოქტ.
  29. ლევან ჯიქია – ისტ. დოქტ.
საქართველოში ტრანსპლანტოლოგიის განვითარებასთან დაკავშირებული საკითხების შემსწავლელი კომისია
  1. გია თომაძე (თავმჯდომარე) – მედ. მეცნ. დოქტ.
  2. ქრისტინა ალხაზოვი
  3. არქიმანდრიტი ადამი – მედ. მეცნ. დოქტ.
  4. სოფიო ბერიძე – მედ. დოქტ.
  5. ელზა გიორგაძე – მედ. დოქტ.
  6. მერაბ დვალი – პროფესორი
  7. ნინო კაკუბავა
  8. ვალერი კვარაცხელია
  9. გურამ კიკნაძე – პროფესორი
  10. ლავრენტი მანაგაძე – აკადემიკოსი
  11. დავით მიქელაძე – აკადემიკოსი
  12. ბაადურ მოსიძე – პროფესორი
  13. თემურ ნანეიშვილი – აკადემიკოსი
  14. კახა ქაშიბაძე – პროფესორი
  15. რომან შაქარიშვილი – აკადემიკოსი
  16. არჩილ ჩხოტუა – პროფესორი
  17. ირმა ჭოხონელიძე – მედ. დოქტ.
  18. გივი ჯავაშვილი – პროფესორი
ინოვაციებისა და მაღალი ტექნოლოგიების ცენტრი
  1. გიორგი კვესიტაძე (თავმჯდომარე) – აკადემიკოსი
  2. რამაზ ხუროძე (პირველი მოადგილე) – აკადემიის წევრ-კორესპონდენტი
  3. გივი აბდუშელიშვილი (მოადგილე) – პროფესორი
  4. ნოდარ მითაგვარია (მოადგილე) – აკადემიკოსი
  5. ალექსანდრე დიდებულიძე (სწავლული მდივანი) – აკადემიის წევრ-კორესპონდენტი
  6. გურამ ალექსიძე – აკადემიკოსი
  7. რევაზ არველაძე – ტექნ. მეცნ. დოქტ.
  8. ნუგზარ ბაღათურია – ტექნ. მეცნ. დოქტ.
  9. გურამ გაბრიჩიძე – აკადემიის წევრ-კორესპონდენტი
  10. გიორგი თავაძე – აკადემიკოსი
  11. ედიშერ კვესიტაძე – ბიოლ. მეცნ. დოქტ.
  12. ავთანდილ კორახაშვილი – აკადემიკოსი
  13. მერაბ კუცია
  14. ზაურ ლომთათიძე – ბიოლ. მეცნ. დოქტ.
  15. ზურაბ ლომსაძე – ტექნ. მეცნ. დოქტ.
  16. ომარ მარგველაშვილი – ტექნ. მეცნ. კანდ.
  17. ელგუჯა მეძმარიაშვილი – აკადემიკოსი
  18. ალექსი მირიანაშვილი – ტექნ. მეცნ. დოქტ.
  19. თამაზ ნატრიაშვილი – აკადემიკოსი
  20. ქეთევან ნემსაძე -აკადემიის წევრ-კორესპონდენტი
  21. ავთანდილ ოქროსცვარიძე – გეოლოგ. მეცნ. დოქტ.
  22. თინათინ სადუნიშვილი – აკადემიკოსი
  23. გიორგი ტატიშვილი – აკადემიური დოქტ.
  24. მინდია უგრეხელიძე – პროფესორი
  25. თენგიზ ურუშაძე – აკადემიკოსი
  26. რამაზ ქაცარავა – აკადემიკოსი
  27. ეთერ ქემერტელიძე – აკადემიკოსი
  28. გელა ყიფიანი – ტექნ. მეცნ. დოქტ.
  29. თამაზ შილაკაძე – აკადემიკოსი
  30. დემურ ჩომახიძე – ეკონ. მეცნ. დოქტ.
  31. შოთა სამსონია – აკადემიკოსი
  32. ვლადიმერ ციციშვილი – აკადემიკოსი
  33. მარატ ციცქიშვილი – ბიოლ. მეცნ. დოქტ.
  34. თამაზ ჭელიძე – აკადემიკოსი
  35. სალომე ხაჩიაური
  36. გიორგი ჯაფარიძე – აკადემიკოსი
  37. ლევან ჯაფარიძე – აკადემიკოსი
მეცნიერებისა და ტექნიკის ისტორიის პრობლემათა საკოორდინაციო კომისია
  1. გოჩა საითიძე (თავმჯდომარე) – ისტ. მეცნ. დოქტ.
  2. გონელი არახამია (მოადგილე) – ისტ. მეცნ. დოქტ.
  3. პარმენ მარგველაშვილი (მოადგილე) – პროფესორი
  4. გიორგი ლორთქიფანიძე (მოადგილე)
  5. რაფიელ ჩიქოვანი (საპატიო წევრი) – პროფესორი
  6. ნინო ჭულუხაძე (პასუხ. მდივანი)
  7. გივი აბდუშელიშვილი – პროფესორი
  8. გურამ გაბრიჩიძე – აკადემიის წევრ-კორესპონდენტი
  9. ალექსანდრე დიდებულიძე – აკადემიის წევრ-კორესპონდენტი
  10. ლია კახიანი – ტექნ. მეცნ. დოქტ.
  11. ავთანდილ კორახაშვილი – აკადემიკოსი
  12. ილია ლომიძე – ფიზ.-მათ. მეცნ. დოქტ.
  13. ფერანდო მაისაძე – აკადემიის წევრ-კორესპონდენტი
  14. ჰამლეტ მელაძე – ფიზ.-მათ. მეცნ. დოქტ.
  15. დავით მიქელაძე – აკადემიკოსი
  16. შალვა ნაჭყებია – ტექნ. მეცნ. დოქტ.
  17. შოთა სიდამონიძე – ქიმ. მეცნ. დოქტ.
  18. რამაზ შენგელია – აკადემიკოსი
  19. მარატ ციცქიშვილი – ბიოლ. მეცნ. დოქტ.
  20. ომარ ძაგნიძე – ფიზ.-მათ. მეცნ. დოქტ.
  21. ოთარ ჭითანავა
  22. ჯუმბერ ხანთაძე – ქიმ. მეცნ. დოქტ.
  23. ანზორ ხელაშვილი – აკადემიის წევრ-კორესპონდენტი