უცხოელი წევრები

ფოტო სახელი და გვარი დარგი ქალაქი თარიღი განყოფილება დიპლომი ვიკი
აბდულაევი ისა ენათმეცნიერება მახაჩკალა 2018 წლის 13 დეკემბერი ენის, ლიტერატურისა და ხელოვნების განყოფილება
ალიევი მამედ ონკოლოგია ბაქო 2013 წლის 24 სექტემბერი მედიცინის განყოფილება
ალიევი ჯამილ ონკოლოგია ბაქო 2010 წლის 29 ივნისი მედიცინის განყოფილება
ალკენი პიტერ უროლოგია მანჰაიმი 2018 წლის 5 ივნისი ფიზიოლოგიისა და მედიცინის განყოფილება
ანდრეევი ალექსანდრე დაბალი ტემპერატურებისა და კონდენსირებულ გარემოთა ფიზიკა მოსკოვი 2002 წლის 20 ივნისი მათემატიკისა და ფიზიკის განყოფილება
ბაი ჩუნლი ქიმიური ნანოტექნოლოგიები დანდონი 2018 წლის 21 დეკემბერი ქიმიისა და ქიმიური ტექნოლოგიების განყოფილება
ბაიერი ჰორსტ მექანიკა მიუნხენი 2015 წელი, 2 აპრილი გამოყენებითი მექანიკის, მანქანათმშენებლობისა და მართვის პროცესების განყოფილება
ბალანსარდი გი ფარმაკოქიმია მარსელი 2002 წლის 20 ივნისი ქიმიისა და ქიმიური ტექნოლოგიების განყოფილება
ბარ-იოსეფი ოფერ არქეოლოგია კემბრიჯი 2002 წლის 20 ივნისი საზოგადოებრივ მეცნიერებათა განყოფილება
ბლუმი ვინფრიდ ნიადაგმცოდნეობა ვენა 2009 წელი, 11 დეკემბერი სოფლის მეურნეობის მეცნიერებათა განყოფილება
ბოედერი ვინფრიდ ქართველოლოგია ოლდენბურგი 2002 წლის 20 ივნისი ენის, ლიტერატურისა და ხელოვნების განყოფილება
ბოკერია ლეო კარდიოლოგია მოსკოვი 2012 წლის 29 ივნისი მედიცინის განყოფილება
ბუაჩიძე გასტონ შედარებითი ლიტერატურათმცოდნეობა ნანტი 2010 წლის 28 დეკემბერი ენის, ლიტერატურისა და ხელოვნების განყოფილება
გასიკი მიხეილ მეტალურგია და მასალათმცოდნეობა დნეპროპეტროვსკი 2002 წლის 20 ივნისი ქიმიისა და ქიმიური ტექნოლოგიების განყოფილება
გაფუროვი შახრუდინ ისტორია გროზნო 2018 წლის 13 დეკემბერი საზოგადოებრივ მეცნიერებათა განყოფილება
გელოვანი ვიქტორ სისტემური ანალიზი და მათემატიკური მოდელირება მოსკოვი 2002 წლის 20 ივნისი გამოყენებითი მექანიკის, მანქანათმშენებლობისა და მართვის პროცესების განყოფილება
გიპერტი იოსტ ენათმეცნიერება ფრანკფურტი 2019 წლის 17 ივნისი ენის, ლიტერატურისა და ხელოვნების განყოფილება
გოგიჩაიშვილი ავთანდილ გეოფიზიკა მეხიკო 2013 წლის 30 ოქტომბერი დედამიწის შემსწავლელ მეცნიერებათა განყოფილება
დავიდი იცხაკ ისტორია ბატ-იამი 1996 წლის 28 ივნისი საზოგადოებრივ მეცნიერებათა განყოფილება
დავიდოვი მიხეილ მედიცინა მოსკოვი 2011 წლის 29 ივნისი მედიცინის განყოფილება
დინდარ-მიქელაძე ისმეთ კარდიოლოგია ბათუმი 2019 წლის 17 ივნისი მედიცინის განყოფილება
დურა ნიკოლაე თეოლოგია და ფილოსოფია ბუქარესტი 2016 წელი, 26 აპრილი საზოგადოებრივ მეცნიერებათა განყოფილება
ვაშაყმაძე ლევან მედიცინა მოსკოვი 2016 წლის 18 ივლისი მედიცინის განყოფილება
ელიშაკოვი ისააკ გამოყენებითი მექანიკა ფლორიდა 2010 წლის 29 ივნისი გამოყენებითი მექანიკის, მანქანათმშენებლობისა და მართვის პროცესების განყოფილება
ედმუნდსი დავიდ მათემატიკა სასექსი 2017 წლის 6 ივლისი მათემატიკისა და ფიზიკის განყოფილება
ერენდორფერი ფრიდრიხ ბოტანიკა ვენა 1996 წლის 28 ივნისი ბიოლოგიურ მეცნიერებათა განყოფილება
ზიკიკი ანტონინო ფიზიკა ლაუზანე 1996 წლის 28 ივნისი მათემატიკისა და ფიზიკის განყოფილება
თავართქილაძე გიორგი აუდიოლოგია მოსკოვი 2019 წლის 17 ივნისი ფიზიოლოგიისა და მედიცინის განყოფილება
იასტროვი ოტო სემიტოლოგია ერლანგენი 2002 წლის 20 ივნისი ენის, ლიტერატურისა და ხელოვნების განყოფილება
იოსელიანი დავით კარდიოლოგია მოსკოვი 2017 წლის 6 ივლისი მედიცინის განყოფილება
ისმაილოვი ელდარ გეოეკონომიკა ბაქო 2012 წლის 29 ივნისი საზოგადოებრივ მეცნიერებათა განყოფილება
იუსიფზადე ხოშბახთ ბაგი ოღლი გეოლოგია, ნავთობი და გაზი ბაქო 2010 წლის 29 ივნისი დედამიწის შემსწავლელ მეცნიერებათა განყოფილება
კლიოსოვი ანატოლი ბიოქიმია აშშ 2014 წლის 17 იანვარი ბიოლოგიურ მეცნიერებათა განყოფილება
კობუში თეო ფილოსოფიის ისტორია ბოხუმი (გერმანიის ფედერაციული რესპუბლიკა) 2002 წლის 20 ივნისი საზოგადოებრივ მეცნიერებათა განყოფილება
კოკაია მერაბ ნეიროფიზიოლოგია ლუნდი 2017 წლის 6 ივლისი მედიცინის განყოფილება
კროპინსკი ანდრიუ მიკრობიოლოგია, მოლეკულური ბიოლოგია ონტარიო 2010 წლის 29 ივნისი ბიოლოგიურ მეცნიერებათა განყოფილება
კოტლიაკოვი ვლადიმერ ჰიდროლოგია მოსკოვი 1996 წლის 28 ივნისი დედამიწის შემსწავლელ მეცნიერებათა განყოფილება
კროხინი ოლეგ კვანტური რადიოფიზიკა და პლაზმის ფიზიკა მოსკოვი 2002 წლის 20 ივნისი მათემატიკისა და ფიზიკის განყოფილება
კუზნეცოვი ვლადიმერ აგრობიოტექნოლოგია, სასოფლოსამეურნეო მცენარეთა ფიზიოლოგია მოსკოვი 2002 წლის 20 ივნისი სოფლის მეურნეობის მეცნიერებათა განყოფილება
ლაიტმანი ჯორჯ მექანიკა ბერკლი 1996 წლის 28 ივნისი გამოყენებითი მექანიკის, მანქანათმშენებლობისა და მართვის პროცესების განყოფილება
ლან იუბინ მცენარეთა დაცვა გუანჟოუ 2019 წლის 31 იანვარი სოფლის მეურნეობის მეცნიერებათა განყოფილება
ლერნერი კონსტანტინე ენათმეცნიერება იერუსალიმი 2016 წელი, 26 აპრილი ენის, ლიტერატურისა და ხელოვნების განყოფილება
ლინდვალი ულე ნევროლოგია ლუნდ 2010 წლის 28 დეკემბერი ფიზიოლოგიისა და მედიცინის განყოფილება
ლუნკენჰაიმერი პაულ პეტერ ექსპერიმენტული კარდიოქირურგია მიუნსტერი 2002 წლის 20 ივნისი ფიზიოლოგიისა და მედიცინის განყოფილება
მაგაროტო ლუიჯი ქართველოლოგია ვენეცია 2002 წლის 20 ივნისი ენის, ლიტერატურისა და ხელოვნების განყოფილება
მაგერამოვი აბელ მამედ-ოღლი ორგანული ქიმია ბაქო 2013 წლის 30 ოქტომბერი ქიმიისა და ქიმიური ტექნოლოგიების განყოფილება
მაე ჟან-პიერ ფილოლოგია პარიზი 1996 წლის 28 ივნისი ენის, ლიტერატურისა და ხელოვნების განყოფილება
მაზია ვლადიმერ მათემატიკა, მექანიკა ლივერპული 2013 წლის 30 ოქტომბერი მათემატიკისა და ფიზიკის განყოფილება
მანგი ჰერბერტ თეორიული და გამოყენებითი მექანიკა ვენა 2010 წლის 28 დეკემბერი გამოყენებითი მექანიკის, მანქანათმშენებლობისა და მართვის პროცესების განყოფილება
მესხი ბესარიონ შრომის დაცვა როსტოვი 2012 წლის 29 ივნისი გამოყენებითი მექანიკის, მანქანათმშენებლობისა და მართვის პროცესების განყოფილება
მატვეევი ვიქტორ ფიზიკა მოსკოვი 2015 წელი, 2 აპრილი მათემატიკისა და ფიზიკის განყოფილება
მინდელი ლევან მეცნიერების განვითარების მართვა და პროგნოზირება მოსკოვი 2010 წლის 28 დეკემბერი გამოყენებითი მექანიკის, მანქანათმშენებლობისა და მართვის პროცესების განყოფილება
მირონოვი სერგეი მედიცინა ქალაქი 2002 წლის 20 ივნისი მედიცინის განყოფილება
ნეფედოვი ოლეგ ორგანული ქიმია მოსკოვი 1996 წლის 28 ივნისი ქიმიისა და ქიმიური ტექნოლოგიების განყოფილება
ნიკოლაევი ალექსი სეისმოლოგია მოსკოვი 2002 წლის 20 ივნისი დედამიწის შემსწავლელ მეცნიერებათა განყოფილება
ოსიპოვი იური მექანიკა და მართვის პროცესები მოსკოვი 1996 წლის 28 ივნისი გამოყენებითი მექანიკის, მანქანათმშენებლობისა და მართვის პროცესების განყოფილება
პატონი ბორის მეტალურგია და ლითონთა ტექნოლოგია კიევი 1996 წლის 28 ივნისი ქიმიისა და ქიმიური ტექნოლოგიების განყოფილება
პრივალოვი პეტრე მოლეკულური ბიოლოგია ბალტიმორი 2011 წლის 17 ივნისი ბიოლოგიურ მეცნიერებათა განყოფილება
ჟანგი ტიეჟუ მანქანათმშენებლობა შანდონი 2019 წლის 31 იანვარი გამოყენებითი მექანიკის, მანქანათმშენებლობისა და მართვის პროცესების განყოფილება
ჟუკოვსკი ვლადიმერ მართვის პროცესები მოსკოვი 2002 წლის 20 ივნისი გამოყენებითი მექანიკის, მანქანათმშენებლობისა და მართვის პროცესების განყოფილება
რეივენი პიტერ ბოტანიკა სანტ. ლუისი 2002 წლის 20 ივნისი ბიოლოგიურ მეცნიერებათა განყოფილება
რთველაძე ედვარდ ისტორია, არქეოლოგია ტაშკენტი 2010 წლის 28 დეკემბერი საზოგადოებრივ მეცნიერებათა განყოფილება
რინმიულერი რაინერ სამედიცინო რადიოლოგია გრაცი 2010 წლის 28 დეკემბერი მედიცინის განყოფილება
როკეტლიშვილი მიხეილ ეკონომიკა ნიუ იორკი 2002 წლის 20 ივნისი საზოგადოებრივ მეცნიერებათა განყოფილება
სადოვნიჩი ვიქტორ ინფორმატიკა და გამოყენებითი ტექნიკა მოსკოვი 2002 წლის 20 ივნისი გამოყენებითი მექანიკის, მანქანათმშენებლობისა და მართვის პროცესების განყოფილება
სამხარაძე თამაზ ეკოლოგიური სისტემები და ხელსაწყოები მოსკოვი 2010 წლის 28 დეკემბერი სოფლის მეურნეობის მეცნიერებათა განყოფილება
სარელი მერაბ ქირურგი-ონკოლოგი ისრაელი 2012 წლის 29 ივნისი მედიცინის განყოფილება
სეფიაშვილი რევაზ იმუნოლოგია მოსკოვი 2002 წლის 20 ივნისი ფიზიოლოგიისა და მედიცინის განყოფილება
სინგხი ვიჯაი პ. ბუნების დაცვა, საინჟინრო ეკოლოგია, ჰიდრო­ლოგია ბატონ როიჯი 2002 წლის 20 ივნისი სოფლის მეურნეობის მეცნიერებათა განყოფილება
სპირინი ალექსანდრე მოლეკულური ბიოლოგია მოსკოვი 1996 წლის 28 ივნისი ბიოლოგიურ მეცნიერებათა განყოფილება
სტარი ს.ფრედერიკ პოლიტიკური მეცნიერებანი ვაშინგტონი 2015 წელი, 2 აპრილი საზოგადოებრივ მეცნიერებათა განყოფილება
სტრადინსი იანის ელექტროქიმია და მეცნიერების ისტორია რიგა 2002 წლის 20 ივნისი ქიმიისა და ქიმიური ტექნოლოგიების განყოფილება
უნგერი ფელიქს კარდიოლოგია ზალცბურგი 2009 წლის 11 დეკემბერი მედიცინის განყოფილება
უტიე ბერნარ ქართველოლოგია სანტ. მარტინ დე ლა მერი 1996 წლის 28 ივნისი საზოგადოებრივ მეცნიერებათა განყოფილება
უშიდა სუნაო ფიზიოლოგია ტოკიო 2002 წლის 20 ივნისი ფიზიოლოგიისა და მედიცინის განყოფილება
ფენრიხი ჰაინც ენათმეცნიერება იენა 1996 წლის 28 ივნისი ენის, ლიტერატურისა და ხელოვნების განყოფილება
ფორტოვი ვლადიმერ თბოფიზიკა მოსკოვი 2002 წლის 20 ივნისი გამოყენებითი მექანიკის, მანქანათმშენებლობისა და მართვის პროცესების განყოფილება
ფრანგიშვილი დავით ვირუსოლოგია პარიზი 2011 წლის 17 ივნისი ბიოლოგიურ მეცნიერებათა განყოფილება
შმიტი რუდიგერ აღმოსავლეთმცოდნეობა საარბრუკენი 1996 წლის 28 ივნისი ენის, ლიტერატურისა და ხელოვნების განყოფილება
ჩეხანოვერი აარონ ბიოლოგია ისრაელი 2012 წლის 29 ივნისი ბიოლოგიურ მეცნიერებათა განყოფილება
ცივაძე ასლან ქიმია და არაორგანულ ნივთიერებათა ტექნოლოგია მოსკოვი 2002 წლის 20 ივნისი ქიმიისა და ქიმიური ტექნოლოგიების განყოფილება
ჩილაჩავა რაულ ლიტერატურა კიევი 2016 წელი, 18 ოქტომბერი ენის, ლიტერატურისა და ხელოვნების განყოფილება
ხმალაძე ესტატე მათემატიკა ველინგტონი 2016 წელი, 26 აპრილი მათემატიკისა და ფიზიკის განყოფილება
ხუბუტია მოგელი კარდიოქირურგია მოსკოვი 2016 წელი, 26 აპრილი ფიზიოლოგიისა და მედიცინის განყოფილება
ჯანჯღავა გივი მანქანათმშენებლობა მოსკოვი 2016 წელი, 26 აპრილი გამოყენებითი მექანიკის, მანქანათმშენებლობისა და მართვის პროცესების განყოფილება
ბჰანუ ჯენა ნანობიომეცნიერება აშშ 2012 წლის 29 ივნისი ბიოლოგიურ მეცნიერებათა განყოფილება
ჯონსი სტივენ პოლიტოლოგია და სოციოლოგია მასაჩუსეცი 2010 წლის 29 ივნისი საზოგადოებრივ მეცნიერებათა განყოფილება
ჰოტცი გიუნტერ ინფორმატიკა საარბრიუკენი 2011 წლის 15 ნოემბერი გამოყენებითი მექანიკის, მანქანათმშენებლობისა და მართვის პროცესების განყოფილება
ჰუტენბრინკი კარლ-ბერნდ ოტორინოლარინგოლოგია კიოლნი 2011 წლის 17 ივნისი მედიცინის განყოფილება