წევრ-კორესპონდენტები

 

ფოტო გვარი და სახელი თარიღები დარგი არჩევა
აბელიშვილი ლევან 1909-1974 ელექტროტექნიკა 1961
აბულაძე ილია 1901-1968 ენათმეცნიერება 1950
ამაშუკელი ელგუჯა 1928-2002 ქანდაკება 1996
ანდრონიკაშვილი მზია 1920-2006 ენათმეცნიერება 1979
ანჩაბაძე ზურაბ 1920-1984 საქართველოს ისტორია 1979
ასათიანი არჩილ 1933-2007 ადამიანის ფიზიოლოგია 1979
ასლანიკაშვილი ალექსანდრე 1916-1981 გეოგრაფია 1979
ბაკურაძე ალექსანდრე 1905-1987 ფიზიოლოგია 1955
ბალაძე დურსუნ 1930-2004 მათემატიკა 1988
ბარათაშვილი ილია 1933-2010 მეტალურგია 1997
ბარამიძე კონსტანტინე 1914-1978 სამთო მექანიკა 1974
ბანცური რევაზ 1936-2013 მათემატიკა 1977
ბეთანელი კონსტანტინე 1932-2007 სამთო მეცნიერებანი 1988
ბერიძე ვუკოლ 1883-1963 ფილოლოგია 1946
ბუაჩიძე იოსებ 1907-2006 გეოლოგია 1961
გაბაშვილი ვალერიან 1911-1985 ისტორია 1974
გაბაშვილი ნიკოლოზ 1903-1975 ავტომატიკა 1961
გეგელია თენგიზ 1928-1994 მათემატიკა 1974
გედევანიშვილი გიორგი 1883-1957 საინჟინრო მექანიკა 1944
გედევანიშვილი დიმიტრი 1902-1990 ფიზიოლოგია 1946
გედევანიშვილი დიმიტრი 1884-1958 ნიადაგმცოდნეობა 1955
გვახარია ალექსანდრე 1929-2002 ლიტერატურათმცოდნეობა 1988
გვერდწითელი ილია 1908-1978 ქიმია 1967
გიგინეიშვილი ივანე 1909-1982 ენათმეცნიერება 1979
გოკიელი ლევან 1901-1975 მათემატიკური ლოგიკა 1961
გორდეზიანი მარლენ 1938-108 ბიოლოგია 1997
გურგენიძე გურამ 1929-2002 ალერგოლოგია 1996
დარასელია მიხეილ 1902-1997 ნიადაგმცოდნეობა 1955
დეკანოსიძე თამარ 1922-2008 ციტოლოგია 1983
დეკაპრელევიჩი ლეონარდ 1886-1981 ბოტანიკა, სელექცია 1944
დონდუა კარპეზ 1891-1951 ენათმეცნიერება 1944
დოღონაძე რევაზ 1931-1985 ელექტროქიმია 1983
დუმბაძე მამია 1915-1990 საქართველოს ისტორია 1979
ერისთავი დიმიტრი 1903-1971 ქიმია 1961
ვაჩნაძე გიორგი 1935-1997 ფიზიკა 1997
ზარიძე გიორგი 1908-2002 გეოლოგია 1967
ზაქარაია პარმენ 1914-2003 ხელოვნების ისტორია 1988
ზურაბიშვილი ირაკლი 1918-1991 სამთო მეცნიერებანი 1983
თოთიბაძე გიორგი 1928-2010 ფერწერა 1996
თოფურია გურამ 1930-2006 კავკასიური ენები 1997
თუმანიშვილი გრიგოლ 1925-2007 ბიოლოგია 1983
იამანიძე თამაზ 1944-2014 სამთო მეცნიერებანი 2001
ინწკირველი გიორგი 1926-2004 სამართალი 1997
იოსელიანი გიორგი 1917-2005 ქირურგია 1996
კალანდაძე ლეონიდე 1898-1968 ენტომოლოგია 1946
კახაძე ივანე 1904-1955 გეოლოგია 1950
კიკნაძე არჩილ 1939-2006 გეოგრაფია 2001
კილაძე როლან 1931-2010 ასტრონომია 1988
კობიძე დავით 1906-1981 აღმოსავლეთმცოდნეობა 1979
კოდუა ედუარდ 1929-2002 სოციოლოგია 1997
კოლაკოვსკი ალფრედ 1906-1997 ბოტანიკა 1955
ლაღიძე რამაზ 1913-1989 ქიმია 1983
ლომოური იულონ 1886-1966 მემცენარეობა 1946
ლორთქიფანიძე გურამ 1938-2019 ისტორია 2009
მაცულევიჩი ლეონიდე 1886-1959 ხელოვნებათმცოდნეობა 1946
მელიქიშვილი ირინე 1943-2012 ენათმეცნიერება 2009
მელქაძე ვალერიან 1912-1981 ეკონომიკა 1979
მესხია შოთა 1916-1972 საქართველოს ისტორია 1967
მესტვირიშვილი მირიან 1955-2016 ფიზიკა 1988
მინდელი ელიზბარ 1910-1980 სამთო საქმე 1979
მიქელაძე მერაბ 1926-1992 სამშენებლო მექანიკა 1988
მოსიძე ვახტანგ 1929-1999 ფიზიოლოგია 1988
მოსტკოვი მიხეილ 1900-1956 ჰიდროტექნიკა 1955
მუხაძე გიორგი 1886-1963 სამშენებლო მექანიკა 1946
მჭედლიშვილი (მჭედლოვ-პეტროსიანი) ოთარ 1918-1997 ქიმია, ქიმიური ტექნოლოგია 1974
მჭედლიძე გურამ 1931-2009 პალეობიოლოგია 1997
ნარიკაშვილი სერგი 1906-1992 ფიზიოლოგია 1961
ნაფეტვარიძე შიო 1914-1987 სამშენებლო მექანიკა 1974
ნიორაძე გიორგი 1886-1951 არქეოლოგია 1946
ოკლეი ლეონიდე 1923-1991 მეტალურგია 1979
რობაქიძე ალექსი 1907-1990 ეთნოგრაფია 1983
რუბინშტეინი მარკ 1915-1978 გეოლოგია 1974
რჩეულიშვილი მიხეილ 1907-1994 მეცხოველეობა 1967
სარჯველაძე ზურაბ 1939-2002 ენა და ლიტერატურა 2001
სირაძე რევაზ 1936-2012 ლიტერატურა 2009
სურგულაძე აკაკი 1913-1991 სსრკ ისტორია 1974
ტატაშიძე ზურაბ 1928-2011 გეოგრაფია 1997
ტატიშვილი ნუგზარ 1933-2004 ექსპერიმენტული მედიცინა 1988
უგრეხელიძე დევი 1936-2012 ბიოქიმია 1988
ფაღავა ირაკლი 1918-1988 პედიატრია 1967
ფიფია ვახტანგ 1929-1990 ქირურგია 1988
ქარსანოვი ნიკოლოზ 1923-2001 ბიოფიზიკა 1996
ქომეთიანი ზურაბ 1934-2012 ბიოლოგია 2009
ქუთათელაძე კალისტრატე 1909-1983 ქიმია, ქიმიური ტექნოლოგია 1967
ღუდუშაური ირაკლი 1924-2009 სამშენებლო მექანიკა 1997
ყრუაშვილი ზაურ 1932-2000 ხელსაწყოთმშენებლობა 1983
ყურაშვილი ბორის 1912-2007 პარაზიტოლოგია 1979
შამილაძე ვახტანგ 1935-2010 ეთნოლოგია 1988
შარაძე გურამ 1940-2007 ქართული ლიტერატურა 1997
შარაძენიძე თინათინ 1919-1983 ენათმეცნიერება 1974
შენგელაია გურამ 1925-2002 გეოლოგია 1988
შველაშვილი არსენ 1935-1999 ქიმია 1997
შხვაცაბაია გიორგი 1904-1993 სოფლის მეურნების მექანიზაცია 1955
ჩივაძე გივი 1936-1996 ქიმია 1988
ჩიქოვანი კონსტანტინე 1908-1960 ნეიროქირურგია 1955
ჩხიკვიშვილი დავით 1921-1987 სკკპ ისტორია 1979
ცაგარეიშვილი გური 1934-1998 ქიმია, ქიმიური ტექნოლოგია და მეტალურგია 1988
ცაიშვილი სარგის 1929-1992 ლიტერატურათმცოდნეობა 1983
ძიძარია გიორგი 1914-1988 ისტორია 1974
წერეთელი თინათინ 1903-1980 სამართალი 1967
წერეთელი ოთარ 1926-1991 მათემატიკა 1988
წილოსანი ზურაბ 1921-1990 სამშენებლო მექანიკა 1988
ჭავჭავაძე ნიკოლოზ 1923-1997 ფილოსოფია 1979
ჭანიშვილი შალვა 1900-1986 მიწათმოქმედება 1955
ჭელიძე ვლადიმერ 1906-1978 მათემატიკა 1967
ხანანაშვილი ლოტარ 1930-2005 ქიმია 1979
ხახუტაიშვილი დავით 1924-1999 არქეოლოგია 1983
ხომიზურაშვილი ნიკოლოზ 1900-1971 მეხილეობა 1955
ხუციშვილი გივი 1921-1979 ფიზიკა 1967
ჯავახიშვილი ალექსანდრე 1917-1997 არქეოლოგია 1983
ჯაოშვილი ვახტანგ 1914-1997 გეოგრაფია 1983
ჯაფარიძე ლევან 1920-2000 ელექტროქიმია 1983
ჯებაშვილი იოველ 1923-1998 მანქანათმცოდნეობა 1988
ჯიოევი ოთარ 1928-1999 ფილოსოფია 1983
ჯორბენაძე ბესარიონ 1942-1993 ენათმეცნიერება 1988
ჯორბენაძე სერგო 1926-1998 სამართალი 1988
ჯოხაძე დავით 1927-2004 გენეტიკა 1979